TopYacht Software: Albert Sailing Club - 22/10/2016 16:06:31

Spring Series 2016

Printed on : 22/10/2016 16:06:31

SERIES SCORES for Class ET up to Race 3 on 22/10/2016 Ties Breaking to Stage 1 & 2 Duty Score Average of 3 best scores

(Ties: S=Score R=Race B= Bettered. Penalties: A=ARB/MED B=BFD C=DNC D=DNE E=ESP F=DNF G=RDG I=DPI L=Late Entrant M=DGM N=ENP O=OCS P=Protest Q=DSQ R=RET S=DNS T=TLE U=UFP V=AVG W=DUT X=EXC Z=ZFP Y=SCP #=NoData [x.y]=Discarded)

Series Results [Class ET] for Impulse up to Race 3
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 3 Race 2 Race 1
1   594 Astro Boy Steve Dunn   2.0 1.0 ABN 1.0
2   530 Norma Jean Gary Todd   10.0 8.0C ABN 2.0
3   515 Seas The Day Walter Green   11.0 8.0C ABN 3.0
4   436 Twilight Zone Don McKenzie   12.0 8.0C ABN 4.0
5   545 On A Whim Jack Woods   13.0 8.0C ABN 5.0
6   378 The Toad Luke Tupper   16.0 8.0C ABN 8.0F
6   409 Bomber Ron Lackington   16.0 8.0W ABN 8.0F
Series Results [Class ET] for Laser up to Race 3
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 3 Race 2 Race 1
1   171110 Watermelon Rod Thomas   1.0 EXC ABN 1.0
2   132503 Tarrinautz Ian Colemen   2.0 EXC ABN 2.0
Series Results [Class ET] for LaserRadial up to Race 3
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 3 Race 2 Race 1
1 1.0S 184673 Plane Sailing Keith Staite   4.0 3.0C ABN 1.0
2   132492 Watermelon 1 Rod Thomas   4.0 2.0F ABN 2.0C
Series Results [Class ET] for Mirror up to Race 3
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 3 Race 2 Race 1
1   70611 Maglia Rosa Paul Farrell   4.0 3.0F ABN 1.0
2   70065 No Chance Jamie Wilson   5.0 3.0F ABN 2.0
Series Results [Class ET] for OkDingy up to Race 3
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 3 Race 2 Race 1
1   659 Hampster Wheel Andrew Goodsell   1.0 EXC ABN 1.0
Series Results [Class ET] for Optimist up to Race 3
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 3 Race 2 Race 1
1   744 Noah's Ark Noah Bajayo   1.0 EXC ABN 1.0
Series Results [Class ET] for Sabre up to Race 3
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 3 Race 2 Race 1
1   1438 Itz Skitz Anthony Berger   16.0 15.0C ABN 1.0
2   1431 Cee-Bee Charles Bagossy   17.0 15.0C ABN 2.0
3   1283 Myot Mark Snell   18.0 15.0C ABN 3.0
4   1289 Rows Ahead Noelle Howitt   23.0 15.0C ABN 8.0F
4   1924 Ragtime Mike Simpson   23.0 15.0C ABN 8.0F
6   1589 Espada Fiona Ellis   30.0 15.0C ABN 15.0C
6   1962 Formulation 39 Gary Craig   30.0 15.0C ABN 15.0C
6   1908 Aka'Ula Pam Webster   30.0 15.0W ABN 15.0C
6   1782 Out of the Blue Tim Falkiner   30.0 15.0C ABN 15.0C
6   1606 Rakali Jim Glover   30.0 15.0C ABN 15.0W
6   489 Honky Tonk Angel Andrew Gillman   30.0 15.0C ABN 15.0C
6   1333 Haywire Geoff Saliba   30.0 15.0C ABN 15.0C
6   1133 Alice Anne Kaczorocoski   30.0 15.0C ABN 15.0C
6   1490 Road Runner II Rob Clark   30.0 15.0C ABN 15.0W